Глобальні венчурні інвестиції б’ють рекорди завдяки ШІ.


У першому кварталі року глобальні венчурні інвестиції сягнули $126,3 млрд – найвищий показник за останні 11 кварталів, йдеться у звіті KPMG Q1’25 Venture Pulse Report. Основний драйвер – штучний інтелект, зокрема історичне фінансування у $40 млрд для OpenAI. Водночас кількість угод зменшилась до 7 551 – найнижчий рівень за останні роки.
США. На їхню частку припало 72% від загального обсягу – $91,5 млрд. Це найвищий квартальний результат з 2021 року. Але навіть у США кількість угод падає – лише 3 003 за квартал.
Європа. Європейські стартапи залучили $18 млрд – стабільний рівень, попри найменшу кількість угод за дев’ять років (1 883).
Україна. Венчурне фінансування обмежене через високі воєнні ризики. Проте саме нестабільність створює унікальне вікно можливостей.
“Українські стартапи здатні створювати критично важливі рішення в галузях оборони, кібербезпеки, медицини та логістики. Для цього потрібна стратегія розвитку ШІ, активна участь держави у стимулюванні інвестицій та підтримка міжнародних партнерів”, – кажуть в KPMG в Україні.
Очікується, що в другому кварталі активність залишиться стриманою поза межами сфери ШІ. Інвестори побоюються геополітичних ризиків, торгівельних бар’єрів та невизначеності на IPO-ринку. Водночас ШІ, оборонні технології, індустріальні рішення та кібербезпека залишаються у фокусі. Аналітики прогнозують нову хвилю M&A: великі технологічні компанії шукають способи швидко посилити команди у сфері ШІ, поки оцінки ще не зросли.