Україна розробляє новий податковий режим для виробників зброї, готується до експорту продукції ОПК та працює над зменшенням залежності від США.


Верховній Раді запропонують запровадити спеціальний податковий режим для оборонно-промислового комплексу, повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев. 40 років тому Україна мала дуже розвинений ОПК зі спеціалізованими кластерами в різних регіонах: ракетно-космічний – у Дніпрі, суднобудівний – у Миколаєві, бронетехнічний – у Харкові.
“Бездумна конверсія 90-х років перетворила підприємства на банкрутів або на підприємства, що виробляли іншу продукцію. Були втрачені технології, потенціал та ринки. Як результат, на початку повномасштабного вторгнення Збройні Сили не були забезпечені ані достатніми технологіями, ані зброєю”, – сказав депутат.
З 2022 року виробництво озброєння в Україні почало швидко відновлюватися, тож його потрібно підтримати.
“На цьому шляху ми очікуємо рішення Кабінету міністрів щодо дозволу на експорт військової продукції. Крім цього, ми повинні створити спеціальний правовий та податковий режим для оборонних підприємств”, – додав Гетманцев.
А заступник голови Офісу президента Павло Паліса зауважив, що Україна поки не може знайти альтернативу деяким видам американської зброї та боєприпасів, але український ОПК працює над цим. Зокрема, ведеться робота над створенням власних систем ППО, ракетних комплексів оперативно-тактичного рівня, боєприпасів для уже отриманих систем ППО, а також розробка всіх боєприпасів усіх номенклатур, які є на озброєнні армії.