Європа має шанс спрямувати активи РФ для допомоги Україні.


Директор Центру фінансів і безпеки RUSI Том Кітінг зазначив, що Україні видають кредити, забезпечені прибутком від заморожених активів РФ, але самі кошти досі недоторканні, що пояснюється юридичними та фінансовими аргументами.
Активи центральних банків користуються суверенним імунітетом, однак у випадку з конфіскацією активів РФ може бути застосована концепція міжнародного права “контрзаходів”. Ця концепція допускає заходи, які в іншому разі були б незаконними, якщо вони співмірні та вжиті у відповідь на протиправну дію іншої держави, щоб спонукати її до дотримання міжнародних зобов’язань.
На думку Кітінга, щоб уникнути ризику розморожування активів центрального банку РФ та їхнього повернення в руки Кремля в липні, Європі необхідно використати аргумент про контрзаходи й вивести активи з-під контролю Москви. Це можна зробити, перевівши їх у нову структуру, створену в Бельгії, під наглядом ЄС, і передавши юридичний титул активів у траст на користь України.
Активи не будуть цілком передані Україні, а будуть використовуватися для отримання стабільного доходу, щоб підтримати її оборонні закупівлі та поточні потреби у фінансуванні.