Санкції повільно руйнують російський бізнес через проблеми з платежами.
Нові американські обмеження, запроваджені в червні, поставили місцеві банки в країнах, які торгують з Росією, під вищий ризик так званих вторинних санкцій, тобто затримки або зриву платежів до і з таких країн, як Китай і Туреччина. Це ускладнює, а іноді унеможливлює здійснення транзакцій, особливо з Китаєм, можливо, найважливішим економічним партнером Росії з початку війни 2022 року.
Труднощі загрожують порушити торгівлю Росії з економічними партнерами, на яких вона покладалася після запровадження безпрецедентних санкцій з боку ЄС і США, що значно звузили торговельну мережу Росії після її вторгнення в Україну.
У червні США розширили параметри, які використовуються для визначення того, чи слід вводити вторинні санкції, розширивши визначення військово-промислової бази Росії. Однак імпорт до Росії з Китаю знову почав зростати після того, як у грудні його обсяги впали у відповідь на погрози США застосувати штрафні санкції до закордонних банків.
Проте останній крок значно ускладнює ситуацію. У багатьох випадках транзакції з Китаєм можливі лише через агентів у колишніх радянських республіках, таких як Казахстан, Узбекистан та деяких інших країнах Центральної Азії.