Як в Україні розвивався ринок страхування бізнесу від воєнних ризиків протягом 10 років війни?
Топменеджер страхової компанії “ІНГО” Андрій Семченко розповів, що починаючи з 2014 року в Україні вже були доступні спеціалізовані продукти для страхування майна від воєнних ризиків — так зване PVI. Але український бізнес здебільшого не поспішав витрачати на це свої кошти. Винятком були проєкти з закордонними інвестиціями, де наявність страховки є обов’язковою умовою фінансування.
Утім, ситуація почала змінюватися ближче повномасштабного вторгнення. Охочих застрахувати свої об’єкти від воєнних ризиків стало більшати. Вже в умовах воєнного стану з’явилися спершу нові страхові рішення для морських перевезень, зокрема вантажів в рамках зернового коридору. А наприкінці 2023 року почали з’являтися перші рішення щодо страхування наземних перевезень та майна від “прильотів”.
Оскільки в цьому сегменті українські страховики не могли розраховувати на підтримку західних перестраховиків, ліміти покриття досить скромні — ₴10-40 млн. Відтак, ці рішення не повною мірою задовольняють вимоги великого бізнесу та більше орієнтовані на малий та середній бізнес або часткову компенсацію.