Понад 100 країн потроять використання “зеленої” енергетики до 2030 року, а Україні радять розвивати ВДЕ для отримання прибутків після вступу до ЄС.
На кліматичному саміті ООН (COP28) уряди 117 країн пообіцяли потроїти використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) до 2030 року, щоб скоротити частку викопного палива у світовому енерговиробництві. В обіцянці зазначається, що це допоможе прибрати з енергетичної системи світу викопне паливо, що викидає CO2, щонайпізніше до 2050 року.
Попри те, що Китай та Індія заявили про підтримку ініціативи обидві країни не підтримали загальну обіцянку, яка поєднує нарощування ВДЕ зі скороченням використання викопного палива.
Тим часом у Єврокомісії порадили Україні розвивати “зелені” технології, щоб отримувати прибутки після вступу в ЄС. Там зауважили, що наразі триває аналіз промислового потенціалу України для визначення майбутніх пріоритетів з метою одержання сталих прибутків після євроінтеграції. Це дозволить іноземним промисловцям та інвесторам ухвалювати правильні рішення щодо взаємодії з Україною.
Водночас Україна та Італія домовились співпрацювати у сфері енергетичного переходу і ВДЕ, зокрема під час повоєнного відновлення і відбудови України.