Запаси пшениці у світі впали до мінімальних за 16 років показників після зупинки зернової ініціативи,
пише Karamandan. Така ситуація призводить до здорожчання зернових на світовому ринку. “Вплив температури Ель-Ніньо (екстремальні температури екваторіальної зони тихого океану) негативно вплинув на виробництво зерна в усьому світі. Посуха скорочує виробництво в Європі та Австралії, кукурудзяні поля страждають від посухи в США. Підіймає ціни й вихід Росії з “Чорноморського зернового коридору”.
Ця ситуація розглядається як провісник тривожного процесу, особливо для країн-імпортерів пшениці”, — зазначається в матеріалі. Останнім часом спостерігається зростання цін на пшеницю, сою та кукурудзу. “Такі фактори, як атаки на українські порти та втрата ефективності великих виробників, спричиняють зростання цін” – йдеться в публікації.
Повідомляється, що серйозність ситуації зростає, особливо у таких важливих країнах-експортерах, як Австралія, Канада та Аргентина. Йдеться також про те, що країни ЄС зазнають втрат через посуху та інші фактори, тому виробництво зерна в ЄС залишиться нижче попередніх прогнозів.