Як санкції змінили світову “нафтову карту”.
Довготривалий вплив західних санкцій спрямовує більше барелів із Росії до найбільших економік Азії, а Китай також отримує дисконтну нафту з Ірану та Венесуели, зазначає Bloomberg. Так, у квітні Китай та Індія отримали понад 30% загального імпорту нафти з РФ, Ірану та Венесуели. У лютому 2022 року цей показник був на рівні 12%.
Натомість експорт від традиційних постачальників скорочується – постачання з Західної Африки та США упали більш ніж на 40% і 35% відповідно. Фахівці галузі кажуть, що покупці в Азії виграють від дешевої нафти. Й останніми місяцями Азія на чолі з Індією стала найбільшим торговельним партнером Росії, що значною мірою допомогло Москві відновити експорт нафти до нормального рівня.
В Оксфордському інституті енергетичних досліджень підрахували, що майже 90% російського експорту до Азії зараз припадає на Індію та Китай. У Міжнародному енергетичному агентстві кажуть, що санкції проти Росії працюють: експорт російської нафти в березні сягнув максимуму з часів пандемії COVID-19, але доходи скоротилися майже вдвічі.