Background Image

Середа, Травень 1

Andrew Pryma
by Andrew Pryma

Угода Антонова зі створення до 300 вантажних турбовінтов Ан-132 для ВПС Саудівської Аравії закінчилася, очевидно, ставши жертвою нового російсько-саудівського зближення. Відповідно до договору про створення спільного підприємства, підписаним три роки тому, Антонов і Taqnia Aeronautics повинні були побудувати передові військові вантажні літаки, деякі в Києві, а деякі в Саудівській Аравії. Два роки тому перший прототип вилетів з аеропорту Антонова під Києвом. Кожен літак був оцінений в 30 мільйонів доларів.

Минулого тижня президент «Антонова» Олександр Донець сказав для УНІАН: «З причин, не пов’язаних з державним підприємством «Антонов», в Саудівській Аравії відбулася зміна партнера за програмою, і процес було зупинений … Антонов не заморожує проект Ан-132» . Лондонський Middle East Monitor припускає, що відмова від українського проекту вантажного літака – це ціна, яку Москва стягує за російсько-саудівське співробітництво за цінами на нафту.

Як повідомив Донець для УНІАН, Індія може стати наступним партнером для Саудівської Аравії в цьому проекті. Два місяці тому Ан-132Д був запущений в демонстраційному польоті в Бангалорі на Aero India 2019. Донець сказав: «Літак справив хороше враження, переважно тому, що він був створений на основі Ан-32, який добре показав себе в роботі для ВПС Індії ». Радянські літаки, які традиційно використовувались для ВПС Індії, наразі мають 104 вантажних літака Ан-32, попередника Ан-132Д 1980-х / 1990-х років. Антонов підписав зобов’язання брати участь у програмі «Зроби в Індії» і тепер чекає результатів виборів в Індії в кінці цього місяця.

  Починаючи з 2016 угоди «Антонова» з продажу та виробництва літаків провалилися з Азербайджаном і Туреччиною, двома країнами, які підтримують хороші відносини з Росією. У 2016 році угода для азербайджанської компанії з придбання 10 військово-транспортних літаків Ан-178 не відбулася, оскільки азербайджанці не знайшли фінансування для Антонова, щоб закупити заміну для російських комплектуючих. Перехресне чорноморське підприємство по створенню військово-транспортного літака Ан-188 з Туреччиною застопорилося. «З турецької сторони був великий інтерес», – сказав Донець для УНІАН. «Але на даному етапі інтерес зменшується, можливо, через лобіювання інтересів великих авіаційних концернів».

  Українські SkyUp і FANair проявили інтерес до регіональних приміським літакам Антонова – Ан-148 і Ан-158. Але на цьому високо конкурентному ринку Boeing, Airbus, Bombardier і Embraer можуть легко перевершити Антонова в фінансуванні. «Наскільки мені відомо, Ан-148 будуються у Воронежі на підприємстві ВАСО», – сказав Донець, маючи на увазі Воронезьке акціонерне літакобудівне товариство, російського виробника, який виробляв ці 100-місцеві пасажирські літаки на умовах ліцензії Антонова.

  У майбутньому стратегія Антонова має полягати в тому, щоб виробляти близько 20 середніх військових вантажних літаків на рік, сказав Донець. Будувати масивні вантажні літаки радянської епохи – Мрія Ан-225 або Руслан Ан-124 економічно невигідно. Найважливішим пріоритетом є отримання схвалення Ради на фінансування в розмірі близько 50 мільйонів доларів США для завершення програми заміни російських деталей комплектуючими західних постачальників.

  Щоб підготуватися до майбутнього Антонова після Росії, авіакомпанія Boeing Aviall будує склад в Києві, який буде забезпечений західними деталями, що будуть використовуватись в літаках Антонова. За контрактом «Антонов-Боїнг» Aviall буде виконувати технічне обслуговування для всіх нових покупців літаків «Антонов». Окремо Антонов планує відкрити в цьому році в Об’єднаних Арабських Еміратах сервісний центр для обслуговування літаків Антонова, що літають в регіоні і в Африці.

  Білорусь прогнозує, що до суботи чиста нафта почне надходити з Росії на два нафтопереробні заводи в Білорусі. Це буде через два тижні після того, як в Білорусі була виявлена ​​забруднена російська нафта, що змусило Україну, Польщу, Словаччину та Угорщину припинити імпорт нафти по трубопровідній мережі радянських часів Дружба. «Повне відновлення займе декілька місяців важкої роботи», – йдеться в заяві державної енергетичної компанії Белнефтехім у вівторок. За оцінками Reuters, без урахування ремонту НПЗ Білорусь втратить 100 мільйонів доларів в експорті нафти. За даними Белнефтехіму, рівні корозійних хлорорганічних сполук у нафті Уралу, що надходили по трубопроводу Дружба, були в 10-25 разів вище норми.

  Ядерний реактор потужністю 950 МВт залишився вимкненим у вівторок після того, як в результаті пожежі на Рівненській атомній електростанції, яка сталася в понеділок увечері. «Рівень радіації не виріс», – розповідає для AFP Ілона Заєць, прес-секретар державного енергетичного агентства «Енергоатом». 15 ядерних реакторів України поставляють близько половини електроенергії країни. Введений в експлуатацію в листопаді 1986 року, через шість місяців після аварії на Чорнобильській АЕС, Рівненський реактор має конструкцію ВВЕР, яка вважається більш безпечною, ніж Чорнобильські реактори РБМК. Рівненський завод має чотири реактора і розташований в Вараш, приблизно в 40 км на південь від Білорусі і в 180 км на схід від Польщі.

  У той час як Україна, Росія і ЄС обговорюють позиції для переговорів в наступному місяці про відновлення транзитного газового контракту Росії з Україною, президент Путін попереджає Україну про те, що відсутність газу в трубопроводі означає відсутність газу для України. «Уявіть, що транзиту не буде, тоді газу в Україні не буде», – говорить він журналістам, повідомляє УНІАН. В даний час, щоб не зв’язуватися з Газпромом, Україна купує російський газ у компаній ЄС. Термін дії 10-річного контракту «Газпрому» на транзит газу закінчується о 10 годині ранку в понеділок, 1 січня. «Газпром» заявив в січні, що буде вести серйозні переговори тільки після президентських виборів в Україні.

  В результаті ремонту російського газопроводу Ямал-Європа обсяг російського газу, що транспортується через Україну в ЄС, збільшився на 5,3% в першому кварталі до 20 мільярдів кубометрів. За один тиждень квітня обсяги поставок підскочили на 25%, до 300 мільйонів кубометрів на день. Така гнучкість робить систему газопроводів України необхідної для енергетичної безпеки Європи в 2020-х роках, пише на своїй сторінці в Facebook генеральний директор Нафтогазу Андрій Коболєв

  Україна і ЄС планують запропонувати «Газпрому» 10-річний контракт з гарантією 60 мільярдів кубометрів газу в рік. «Україна буде забезпечувати потужність в 90 мільярдів кубометрів на рік», – повідомив журналістам минулого тижня Юрій Вітренко, виконавчий директор Нафтогазу. «Тридцять мільярдів кубометрів будуть вільними потужностями, які будуть доступні для бронювання іншими компаніями». Він розраховує, що на цьому рівні Україна збереже щорічні збори за транзит газу на поточному рівні – 3 мільярди доларів.

  Якщо Росія припинить подачу газу в Україну в наступному році, Нафтогаз планує робити реверс газових потоків в магістральному трубопроводі, що дозволить Словаччині перекачувати газ на схід в Україні, розповідає Вітренко для Н.В. Бізнес. З цією метою робочі відновлюють ключову компресорну трубопровідну станцію в Барі, в 70 км на північний захід від міста Вінниця. Щоб зміцнити свої позиції на переговорах з Росією, Нафтогаз планує заповнити всі резервуари цього літа, що дозволить Україні пережити опалювальний сезон при нормальній зимі. Україна має найбільші газосховища в Східній Європі – 31 млрд кубометрів.